BANER3.jpg
  1. Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.
  2. We wtorek Światowy Dzień życia Kontemplacyjnego.
  3. Parafialny Zespół Synodalny prosimy o przybycie na kolejne spotkanie w najbliższą środę, o godz. 18.00. Pragniemy kolejny raz przypomnieć, że Parafialny Zespół Synodalny tworzą wszyscy członkowie Parafialnych Rad: Duszpasterskiej i Gospodarczej.
  4. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele. Szczególnie będziemy modlić się w intencji Pana Organisty, parafialnej orkiestry, a także parafialnej scholi.
  5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Św. O. Pio, które rozpocznie się, o godz. 16.00. Mszy świętej będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Paweł Pająk.
  6. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej oraz Liturgicznej Służby Ołtarza. Diecezji Tarnowskiej.
  7. Urząd Gminy Limanowa zaprasza do udziału w XXIII Przeglądzie Grup Kolędniczych z Gminy Limanowa, który odbędzie się 13 stycznia 2019  w świetlicy wiejskiej w Starej Wsi I. Regulamin Przeglądu jest wywieszony w gablocie parafialnej.
  8. Parafialny Oddział Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Łososinie Górnej także w najbliższym czasie ogłosi Konkurs Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w styczniu 2019 roku.
  9. Orędzie na II Światowy Dzień Ubogich. Poczujmy się wszyscy w tym dniu dłużnikami ubogich, abyśmy poprzez wyciągnięte ręce do siebie nawzajem mogli zrealizować zbawcze spotkanie, które umacnia wiarę, urzeczywistnia miłość i umożliwia nadzieję w kroczeniu bezpiecznie na drodze do Pana, który przychodzi” – zaapelował Ojciec Święty w orędziu na II Światowy Dzień Ubogich.
  10. tarnowska: kup chleb, pomóż ubogim. Małe bochenki chleba dzisiaj są rozprowadzane w parafiach diecezji tarnowskiej. Piekarze upiekli 24 tysiące sztuk. Nabywając je można pomóc ubogim. Pierwszy raz Caritas diecezjalna organizuje także „Tytkę charytatywną”. Akcje odbędą się z okazji przypadającego w niedzielę II Światowego Dnia Ubogich. – Piekarnie w regionie chętnie włączyły się do akcji. Chlebki Miłosierdzia są dzisiaj rozprowadzane przy kościołach. Składając ofiarę można dostać chleb, a dzięki zebranym datkom będziemy mogli wspierać ubogich – podkreśla dyrektor Caritas ks. Zbigniew Pietruszka. Drugą, nową akcją charytatywną w diecezji tarnowskiej jest „Tytka charytatywna”. Do parafii trafiło 5 tys. toreb. – Dla wielu ludzi mieszkających na południu Polski słowo tytka nie jest zrozumiałe. Natomiast jest ono bardzo popularne np. w Wielkopolsce i oznacza torbę – wyjaśnia ks. Pietruszka. Akcja polega na rozdaniu papierowych toreb, które chętni parafianie zabrali do domów i po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami przyniosą z powrotem do kościoła lub punktu Caritas. Zebrane w ten sposób dary będą następnie rozdzielane wśród ubogich. Akcja jest prowadzona w całej Polsce. Hasłem II Światowego Dnia Ubogich są słowa „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. eb / Tarnów
  11. Fatima: najstarsza pielgrzymująca figura okrążyła świat 15 razy. Najstarsza z pielgrzymujących figur Matki Boskiej Fatimskiej okrążyła podczas swoich licznych pielgrzymek kulę ziemską piętnaście razy – poinformował dyrektor departamentu badań historycznych w sanktuarium w Fatimie. Przedstawiciel popularnego na świecie miejsca kultu przypomniał, że figurka ta jest wierną kopią wizerunku Maryi znajdującego się w fatimskiej Kapliczce Objawień podczas najważniejszych uroczystości, m.in. tych z udziałem papieża. Figurka Matki Boskiej Fatimskiej po raz pierwszy udała się w zagraniczną podróż do Holandii. 13 maja 1947 r. dotarła do Maastricht. - Od tamtej pory do 2003 r. odwiedziła wiele miejsc na pięciu kontynentach. Obecnie wizerunek ten sporadycznie opuszcza sanktuarium fatimskie. Pomiędzy 23 a 27 stycznia 2019 r. będzie on obecny podczas Światowych Dni Młodzieży w Panamie – powiedział Marco Daniel Duarte. Sanktuarium w Fatimie posiada kilkanaście figurek Matki Bożej podróżujących po świecie. W tym roku odbędą one łącznie 20 podróży, m.in. do Włoch, Hiszpanii, Beninu, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Kolumbii oraz Brazylii. mz (KAI/SF/FLP) / Fatima
  12. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), polski karmelita, niestrudzony spowiednik; 21 XI – Najświętsza Maryja Panna w Jej tajemnicy ofiarowania się Panu Bogu. 22 XI – św. Cecylia (III w.), męczennica z czasów pierwszych prześladowań chrześcijan, patronka muzyki i śpiewu; 24 XI – święci Andrzeja Dung-Lac i Towarzysze, 117 męczenników wietnamskich, świadków wiary z lat 1745-1862.
  13. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym przeczytamy o nowatorskiej terapii, która jest nadzieją dla sparaliżowanych; Pamiętajmy o ofiarach wypadków – to artykuł w Niedzieli, a o Żołnierzu niepodległości - Kazimierzu Sosnkowskim przeczytamy w Źródle
  14. Pamiętamy w naszych modlitwach o solenizantach i jubilatach tego tygodnia.
  15. W ostatnich dniach odszedł z naszej wspólnoty + Henryk Matras, l. 63, z ul. Łososińskiej. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie. .

Niech Boże błogosławieństwo i wstawiennictwo bł. Karoliny – patronki naszej gotowości na przyjście Pana – towarzyszy nam w dalszej drodze życia i w dalszym pomnażaniu talentów otrzymanych od Pana.