1. Dzisiaj radujemy się ze złotego jubileuszu i dziękujemy Bogu za 50 lat kapłańskiej posługi Ks. prał. Jacka Watroby  i obejmujemy Go szczerą modlitwą wdzięczności i prośby równocześnie dziękując a ofiarną pracę w naszej parafii.
  2. Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli ukazuje Chrystusa przypominającego nam sens świętowania Dnia Pańskiego. Przypomnijmy również, że dla chrześcijan Dniem Pańskim jest niedziela, którą świętując wyznajemy wiarę w zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa.
  3. Zapraszamy do udziału w procesach eucharystycznych w ramach oktawy Bożego Ciała. W czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała i błogosławieństwo małych dzieci.
  4. Rozpoczęliśmy czerwiec – miesiąc poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Wieczorem wspólnie odmawiamy Litanię do Serca Bożego; od poniedziałku do piątku włącznie czynimy to po procesji eucharystycznej. Od soboty po wieczornej Mszy św.. Kult, w formie uroczystej Najświętszemu Serca Pana Jezusa oddaje się już od ponad 250 lat.
  5. W I-czwartek zapraszamy na eucharystyczna adorację, od godz. 17.00 do 21.00.
  6. Przed I-szym piątkiem będziemy spowiadać, od 17.30 w środę i czwartek, oraz w piątek, od 17.00.
  7. Młodzież i szczególnie tych młodych, którzy w tym i poprzednich latach przyjęli sakrament bierzmowania prosimy o uczestnictwo w Mszy świętej, w I-szy piątek, o godz. 19.30. po Mszy Świętej zapraszamy na adorację uwielbienia.
  8. Do chorych z posługą sakramentalną w I-szy piątek udamy się: Ks. Proboszcz, od godz. 8,15, a Ks. Sławomir od godz. 13.15.
  9. W pierwszy piątek czerwca celebrować będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która jest również Światowym Dniem Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nasze wieczorne nabożeństwo będzie miało wymiar szczególny. Jak każdego pierwszego piątku będziemy chcieli wynagradzać Bożemu Sercu za grzechy i zniewagi ludzkie, lecz także będziemy prosili, by wszyscy kapłani w Sercu Jezusowym znajdowali siłę i moc do codziennej posługi oraz źródło własnego uświęcenia. Zapraszamy w tym dniu do modlitwy i do uczestnictwa we Mszach Świętych. Przypominamy również, że w tym uroczystym dniu nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  10. W sobotę, 8 czerwca, przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  11. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o 11.00 zapraszamy szczególnie rodziny z dziećmi.
  12. Ponownie zachęcamy do wyjazdu na Jasną Górę w dniu 22 czerwca, by podczas apelu modlić się o dobre przygotowanie i przeżycie jubileuszu 700.lecia parafii. Zapisy w zakrystii.
  13. W przyszłą niedzielę – II-gą miesiąca- składka będzie zbierana na ocieplenie i elewację domu parafialnego. Cel składki polecamy życzliwej pamięci parafian i modlących się w naszym kościele. Wszystkich ofiarodawców polecamy w naszych modlitwach. Powoli dobiegają końca prace przy budowie podjazdów dla niepełnosprawnych na które otrzymaliśmy z dofinansowanie z PEFRON-u. Następny etap do wykonanie i montaż barierek.
  14. To sposób na osobiste doświadczenie Boga. Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Kurs Nowe Życie. Szkoła Nowej Ewangelizacji św. Józefa w Tarnowie zaprasza na Kurs Nowe Życie. Jest on początkiem drogi formacyjnej pomagającej lepiej poznać Jezusa Chrystusa. Dzięki kursowi można doświadczyć osobiście miłości Bożej, którą Jezus przyniósł nam na Ziemię – mówi Antoni Hobler, z diakonii Nowej Ewangelizacji, działającej przy parafii św. Kazimierza w Nowym Sączu. – Jest to wspaniały kurs, ponieważ jest on odpowiedzią na to, co nosimy w naszych sercach. Wiemy, że w dzisiejszych trudnych czasach nosimy w nich różne kłopoty i niepewności. Rodzą się różne pytania i obawy o jutro. Najdoskonalszą odpowiedzią na to wszystko jest Jezus Chrystus. Tę odpowiedź możemy znaleźć podczas Kursu Nowe Życie, podczas którego zapraszamy ludzi do zrobienia paru kroków wiary. Kurs odbędzie się w dniach 14-16 czerwca w Domu Katechetycznym im. bł. Karoliny przy ul. Kunegundny 12A w Nowym Sączu. Zapisów można dokonać telefonicznie, pod numerami: 694 804 006 i 668 077 887./RDN-Małopolska/
  15. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: W poniedziałek, 3 czerwca – św. św. Karol Lwanga i jego towarzysze, męczennicy z Ugandy, którzy dołączyli do grona sławnych męczenników początków chrześcijaństwa z terenów północnej Afryki. W środę, 5 czerwca – św. Bonifacy, apostoł i ewangelizator Europy Zachodniej, który poniósł śmierć podczas jednej z wypraw misyjnych w Saksonii. W sobotę, 8 czerwca – św. Jadwiga, król Polski, która przeznaczyła wszystkie swe klejnoty, szaty, pieniądze i wszystek strój królewski na pomoc dla biednych i na odnowienie Uniwersytetu Krakowskiego.
  16. Zachęcamy do nabycia i lektury prasy katolickiej. Warto przeczytać, m.in.: w Gościu Niedzielnym: Krzyż powinien zostać; Czy 4 czerwca 1989 r. skończył się komunizm?; w Niedzieli: Komu zależy, by Europa upadła?; Mój cel: obrona chrześcijan.
  17. Obchodzącym imieniny, rocznicę urodzin czy ślubu składamy najserdeczniejsze życzenia.

Niech błogosławieństwo Trójjedynego Boga wspomoże nas w głoszeniu Chrystusa naszym życiem. Niech umocni naszą wierność, abyśmy byli autentycznymi świadkami Ewangelii w naszym środowisku. Błogosławionej niedzieli i dobrego, z samymi pozytywnymi doświadczeniami nowego tygodnia.