BANER3.jpg
  1. Dzisiejsza liturgia słowa przypomina nam o najważniejszym z praw Bożych, o przykazaniu miłości. Wielokrotnie uświadamiamy sobie konsekwencje tego prawa w naszych rodzinach
    i wśród najbliższych. Przypomnienie tego prawa w czasie wakacji niech nas zmobilizuje, abyśmy to prawo realizowali nie tylko wśród najbliższych, ale również i wśród tych, których spotkamy na wakacyjnym szlaku.Pamiętajmy o tym, abyśmy w czasie wakacji, podziwiając Pana Boga w rzeczach stworzonych, nie zapomnieli o spotkaniu z Nim na modlitwie i o udziale we mszy niedzielnej i świątecznej.
  1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.
  2. Po Mszy świętej o 18.00 – w środę nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy, a w piątek nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia. Serdecznie zapraszamy.
  3. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z kancelarią parafialną. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej. Dziś także ostatni dzień zapisów na pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, która odbędzie się w najbliższą środę.
  4. W najbliższą niedzielę składka będzie zbierana na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  5. Warto dziś sięgnąć po Gościa Niedzielnego w którym znajdziemy m. in. artykuły o Szkaplerzu, czyli płótnie, które naprawdę chroni oraz o wartości każdego życia i skutecznym wybudzaniu ze śpiączki. Niedziela tłumaczy co robić gdy wasze dziecko nie chce chodzić do kościoła. A przypomnienie I pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny znajdziemy w numerze specjalnym Źródła.
  6. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka, 16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.