1. Egzekwowanie Prawa Dziesięciu Przykazań w czasach Chrystusa polegało na udowodnieniu, kto jest winny grzechu. Chrystus ukazuje swoim rodakom, że przyszedł do tych, którzy się źle mają, aby pomóc im w osiągnięciu zbawienia, bo ono wynika z Miłosierdzia Bożego, a nie z osobistej doskonałości. Przykładem takiego rozumienia jest przypowieść o synu marnotrawnym.
  2. Jak usłyszeliśmy w Ewangelii Bóg posłał swojego Jednorodzonego Syna nie po to, aby świat potępił, lecz po to, by świat został przez Niego zbawiony. Zatem nie bójmy się przyjść do Niego z naszą słabością i grzechem, albowiem On czeka każdego dnia w sakramencie pokuty i pojednania, by nas uwolnić od ciężaru grzechu i przytulić do swojego kochającego Serca.
  3. W czasie Wielkiego Postu skorzystaliśmy już zapewne z miłosierdzia Bożego w sakramencie pokuty i pojednania. Zechciejmy zatroszczyć się również o naszych bliźnich, którzy w Bogu widzą jedynie surowego sędziego i ciągle boją się skorzystać sakramentu pokuty i nawrócenie.
  4. Razem z naszymi bliskimi przystępujemy wspólnie do stołu Pańskiego, aby już tutaj na ziemi mieć przedsmak chwały zbawionych.
  5. Czwarta niedziela Wielkiego Postu, zwana Niedzielą Laetare, której wyjątkowość podkreśla różowy kolor szat liturgicznych, wyznacza połowę przeżywanego okresu przygotowania paschalnego. Dlatego w polskiej tradycji nazywana była „śródpościem albo „półpościem. Warto uczynić pewne podsumowania i z jeszcze większym zaangażowaniem przeżyć drugą jego część.
  6. Zbliża się czas Męki Pańskiej, może warto zorientować się, gdzie w naszym otoczeniu odprawiane będą misteria Męki Pańskiej, aby z nich skorzystać i unaocznić sobie wydarzenia Męki, Śmierci i zmartwychwstania Pańskiego.
  7. W najbliższą środę przypada rocznica wyboru papieża Franciszka. Ojciec Święty nie przestaje prosić o modlitewne wsparcie.
  8. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach: w Gorzkich Żalach, które śpiewamy w każdą niedzielę o godz. 16.00 i wsłuchujemy się w pasyjne rozważania, oraz w Drodze Krzyżowej w niedzielę, o 15.30.
  9. W środę spotkanie Parafaialnego Oddziały Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.
  10. W najbliższy piątek, po Mszy świętej, o 17.00 będziemy odprawiać DROGĘ KRZYŻOWĄ podążając na górę PAPROĆ. Wszystkich serdecznie zapraszamy. W kościele odprawimy nabożeństwo, tylko, o 15.30
  11. Od 16 do 24 marca będziemy w naszym kościele odprawiać nowennę w intencji Ojczyzny.
  12. Wolontariusze CARITASU rozprowadzają wielkanocne paschaliki, cukrowe baranki. Składane przy tej okazji ofiary zasilą nasz oddział parafialny oraz staną się wsparciem dla ludzi starszych i chorych, zwłaszcza dzieci.
  13. Zbliża się niedziela palmowa. Zachęcamy do przygotowania palm na tradycyjny konkurs,
  14. Kard. Müller we Lwowie: nie rozumiem, dlaczego Cerkiew w Rosji milczy. We Lwowie gości były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Müller. Wczoraj spotkał się on z rzymskokatolickimi biskupami Ukrainy, podczas trwającej w tym mieście sesji plenarnej konferencji tamtejszego episkopatu, a także wygłosił wykład w miejscowym Instytucie Teologicznym. Dziś rozmawiał z merem Lwowa, odwiedził miejscową katedrę rzymskokatolicką oraz przewodniczył nieszporom w klauzurowym klasztorze sióstr benedyktynek. Kardynał Gerhard Müller przybył do Lwowa na zaproszenie Rzymskokatolickiej Konferencji Episkopatu Ukrainy. Zapytany o swój pogląd na wojnę, zwrócił uwagę na prawo dekalogu, które zabrania zabijania oraz niezrozumiały dla niego brak sprzeciwu wobec działań zbrojnych ze strony rosyjskich autorytetów religijnych. „Bóg stworzył ludzi na swój obraz i podobieństwo. Dlatego nikt nie ma prawa zabijać i prześladować drugiego człowieka. To są podstawowe reguły oparte na dekalogu naszego współistnienia. Kościół katolicki, ale także inni chrześcijanie, prawosławni i protestanci powinniśmy walczyć o pokój bronią duchową. Wiara, nadzieja, sakramenty, słowo Boże, pocieszenie. Powinniśmy uczyć się z historii. Nie rozumiem, dlaczego religijne autorytety w Rosji nie mówią w otwarty sposób. To na nich spoczywa w pierwszej linii odpowiedzialność. Wielu z nich uległo obsesji wielkiej Rosji. Ta wojna nie ma żadnego sensu. Wojna to grzech przeciw rozsądkowi, przeciw Logosowi, który stał się człowiekiem w Jezusie Chrystusie” - stwierdził hierarcha. Wykład poświęcony teologii Josepha Ratzingera, jaki wygłosił kard. Müller w Instytucie Teologicznym we Lwowie-Brzuchowicach, wpisał się w obchody 100-lecia założenia w tym mieście Polskiego Towarzystwa Teologicznego oraz 10. rocznicy istnienia Rzymskokatolickiego Towarzystwa Teologicznego w Ukrainie. Mariusz Krawiec SSP, Vatican News PL / Lwów
  15. Proponujemy przeczytać, w Gościu Niedzielnym: Patrz na Ukrzyżowanego; Geniusz Stanisławy – o Stanisławie Leszczyńskiej; Niszczenie rolnictwa; w Niedzieli: Trudne czasy dla Rzeczypospolitej; Jedno pod krzyżem; Pomysł na jedność.
  16. Solenizantów i jubilatów zapewniamy o naszej życzliwości i modlitwie.

Z błogosławieństwem Boga w Trójcy jedynego idźmy do naszych domów, aby oznajmić najbliższym, co Pan nam uczynił. Niech ono świeci przed innymi ludźmi aby chwalili Ojca w niebie. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego, bez zmartwień nowego tygodnia.