1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Serdecznie witamy wszystkich Gości, którzy przybyli do naszej parafii na Uroczystość Odpustową i życzymy samych pozytywnych doświadczeń i obfitości darów nieba od Matki Bożej Wniebowziętej. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Dzisiejsza liturgia Słowa nawołuje nas do takiego życia, aby było czytelnym znakiem pójścia za Chrystusem.

3. Bóg powołuje każdego człowieka do zbawienia, wspiera nas na tej drodze łaską sakramentów świętych. Doskonale jednak wiemy, że wielu z nas ciągle nie może jeszcze Boga odnaleźć, błądząc na drogach i bezdrożach ludzkiego życia.

4. Pod wpływem dzisiejszej liturgii słowa warto zadać sobie pytanie: w jaki sposób świadczę o obecności Boga w moim życiu?

5. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA w naszej parafii. W Dniu Odpustu Msze Św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 - UROCZYSTA SUMA pod przewodnictwem Ks. Infułata Adama Kokoszki. Po Mszy Św. poświęcenie wieńców żniwnych i udamy się w procesji eucharystycznej. Na procesję zapraszamy wszystkich a szczególnie noszących baldachim feretrony, sztandary, dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące, dzieci pierwszokomunijne w swoich strojach, LSO, DSM do włączenia się w procesję. Także prosimy, aby Uroczystość Odpustową ubogaciła nasza parafialna orkiestra, a także Wojsko Obrony Terytorialnej i Ochotnicza Straż Pożarna.

6. O godz. 8.30 różaniec za wszystkich dobrodziejów naszej parafii, o 10.20 uwielbienie Maryi pod przewodnictwem zespołu Confessio.

7. Będzie także odprawiona Msza święta, o godz. 16.30.
  8. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw, które symbolizują duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Obrzęd błogosławieństwa odbędzie się na zakończenie każdej Mszy Świętej. Chcemy w ten sposób uwielbić Boga i podziękować Mu za to, że troszczy się o nas.

9. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku.

10. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego. Przez wstawiennictwo Maryi Wniebowziętej polecamy Bogu wszystkich żołnierzy. Niech ich służba w naszej ojczyźnie i poza jej granicami przyczynia się do szerzenia pokoju na świecie.

11. Spotkanie przed Przedpielgrzymkowe, dzisiaj, o 17.00 w Laskowej.

12. W następną niedzielę składka będzie zbierana na zakup oleju opałowego, by ogrzać kościół w zimie.

13. Zachęcamy do nabycia odpustowych pamiątek, które są dostępne na placu kościelnym.

14. Czytajmy prasę katolicką. Gość Niedzielny m.in. pisze: Gdzie zakończyło się ziemskie życie Matki Bożej, a także o Polityce Pamięci: Niedziela o W niebo wziętej oraz przeczytamy rozmowę z min. Mariuszem Błaszczakiem- „Liczymy na ostateczną porażkę Rosji”.

15. Jeśli potrzebujesz modlitwy, możesz poprosić siostry zakonne. Dla wielu osób modlitwa to konkretne wsparcie, którego potrzebują zwłaszcza w życiowych trudnościach albo ważnych momentach życia. Często jednak nie mamy kogo poprosić o modlitwę lub nie mamy pewności, że poproszona osoba naprawdę będzie się przez jakiś czas z wiarą modlić w naszej intencji. Z pomocą przychodzą wtedy… siostry zakonne. Niektóre z nich: Karmelitanki bose. Praktycznie każdy z domów karmelitanek bosych w Polsce ma swoją stronę internetową, a na niej skrzynkę modlitewnych intencji. Wśród kilkunastu takich miejsc są karmelitanki ze Szczecina, Zakopanego, Krakowa czy Kalisza. Intencje przez specjalny formularz można powierzyć siostrom anonimowo. Klaryski. Kolejnym zgromadzeniem, które w trosce o Kościół przyjmuje modlitewne intencje, są siostry klaryski. Prośbę o modlitwę można przez internetowy formularz zostawić siostrom m.in. w Bydgoszczy albo w Ząbkowicach Śląskich. Dominikanki. To kolejny zakon klauzurowy, w którym siostry nieustannie modlą się w intencjach Kościoła i świata. Swoją intencję można przez internet powierzyć siostrom z Gródka Benedyktynki. Ich opactwa znajdują się w m.in. Rzeszowie,  Przemyślu czy Jarosławiu i w każdym z tych miejsc na stronie internetowej opactwa można zostawić siostrom prośbę o modlitwę w sprawie, która leży nam na sercu. Bernardynki. Swoje skrzynki modlitewne mają także siostry bernardynki – zaproszenie do powierzenia im swojej intencji znajdziemy na stronie klasztoru w Bodzentynie oraz w Warcie, a do klasztoru w Łowiczu możemy wysłać intencję mailem . Franciszkanki. Modlitwę w swojej sprawie można powierzyć także siostrom franciszkankom, czyli Zgromadzeniu Sióstr Pielęgniarek Trzeciego Zakonu Regularnego św. Franciszka. /Deon/.

16. W tym tygodniu patronują nam: - środa, 17 sierpnia - Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej; - sobota, 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

17. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, byśmy w nowym tygodniu dawali mocne świadectwo wyznawanej wiary. Błogosławionej niedzieli, dobrego przeżywania Dnia Odpustu i całego nowego tygodnia.