BANER3.jpg
  1. Chrystus wędrując przez Ziemię Świętą nawoływał do nawrócenia, do przemiany własnego serca. Nawrócenie jest potrzebne do tego, abyśmy mogli przyjąć dar męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa i potrafili go wykorzystać.
  2. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Dzieło duchowej adopcji powstało po objawieniach w Fatimie, stając się odpowiedzią na wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej, pokuty i zadośćuczynienia za grzechy, które najbardziej ranią Jej Niepokalane Serce. W roku 1987 została przeniesiona do Polski. Pierwszy ośrodek duchowej adopcji powstał w kościele OO Paulinów w Warszawie. Stąd rozprzestrzenia się na cały kraj i poza jego granice. Duchowa adopcja skutecznie leczy głębokie zranienia wewnętrzne spowodowane grzechem aborcji, a także pomaga ludziom młodym kształtować charakter, walczyć z egoizmem, odkrywać radość odpowiedzialnego rodzicielstwa. W każdej chwili możesz przyłączyć się do Dzieła Duchowej Adopcji poprzez rozpoczęcie dziewięciomiesięcznej modlitwy za dziecko poczęte. Jest to modlitwa  w obronie poczętego życia, a zarazem osobiste wypełnienie Jasnogórskich Ślubów Narodu oraz pomoc dla osób cierpiących z powodu grzechu aborcji.
  3. Jutro Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez przez podjęcie dzieła duchowej adopcji. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 6.30 i 17.00, a także podczas diecezjalnych obchodów Dnia Świętości Życia w Pasierbcu. Deklaracje do wypełnienia są do zabrania z bocznego ołtarza.
  4. Od poniedziałku do środy, o godz. 17.00 młodzież klas VIII-mych i III-ich Gimnazjum będzie przeżywać Triduum przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa. Uprzejmie prosimy, aby młodzieży towarzyszyli także rodzice. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowaniu, ich rodziców, świadków, rodzeństwa, w środę, od godziny 16.00.
  5. Przygotowana młodzież przystąpi do sakramentu bierzmowania w najbliższy czwartek, o godz. 14.00 w Pasierbcu.
  6. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę, po Mszy świętej, o 17.00.
  7. Parafialny Oddział Caritas prosimy o przybycie na spotkanie w najbliższą środę po nowennie do matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  8. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki oraz Gorzkich żali w niedzielę.
  9. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na tablicy informacyjnej oraz na stronie internetowej (edk.org.pl).
  10. Tak jak w poprzednich latach zachęcamy w okresie Wielkiego Postu do nabywania u młodzieży na placu kościelnym baranków i paschalików Caritas. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na najbardziej potrzebujących w parafii i diecezji. Także prosimy rodziców, aby uczyli swoje dzieci wrażliwości na biedę ludzką, a zwłaszcza osób starszych, co może zaowocować gromadzeniem przez dzieci drobnych funduszy w skarbonkach „Juniorzy dla seniorów”, które otrzymali w szkole od Księzy katechetów. Mamy nadzieję, ze w tym roku będzie lepiej niż w ubiegłym, kiedy to dzieci zabrały 200 skarbonek, a wróciło z ofiarami 27.
  11. Jubilatom i solenizantom nadchodzących dni życzymy błogosławionych owoców wielkopostnej przemiany i wszelkich potrzebnych łask.

To prawda, że wiara człowieka czyni cud, ale wiara Boga w człowieka czyni cuda jeszcze cudowniejsze. Umocnieni słowem i pokarmem z nieba idźmy do naszych domów i starajmy się wydać jak najlepsze owoce nawrócenia.